Ponedjeljak 17:15 autobusni kolodvor, polako se skuplja ekipa. 17:30 vrijeme je za polazak, 14 članova

PD Promina kreće na završnu etapu pohoda

Put Oluje koja se četvrtu godinu za redom održava u organizaciji Planinarske udruge Dinaridi.

Pohod traje sedam dana, a proteže se cijelom dužinom Kamešnice I Dinare u dužini od 150km. U 18h stižemo u Knin, a tamo nas čekaju naše Vrličanke Ana I Ankica. Došlo je vrijeme za prekrcaj, automobile ostavljamo, a mi se sa stvarima ukrcavamo u vojni DAF. I kreće naša avantura 1i po sat urnebesne vožnje uz pregršt prašine I nesvakidašnjih pokreta J po surovoj cesti do Brezovca. Napokon stižemo!

Nakon postavljanja šatora uslijedila je večera, a naše Vrličanke su se dale u izradu Vrličkih uštipaka. Nakon večere i uštipaka druženje oko vatre potrajalo je do kasnih sati.  Ujutro se budimo u 5 spremamo stvari, pijemo kavu i već je 6 sati vrijeme za polazak. Na crvenoj zemlji imamo predavanje o ratnim zbivanjima 95-e i konačno  oko 12 prožeti ponosom I uzbuđenjem ulazimo u Knin. U mimohodu se penjemo na tvrđavu, po silasku sa tvrđave stajemo na trg I krećemo put Sinja gdje se proslavio jos jedan uspješan put oluje.

Josip Gverić

Foto: Ivana Samodol