Polazak u 8 (i koju minutu) s Lišnjaka kombijem, ipak nosimo i 10-ak kg mesa za roštilj. :)

Kratka kava i marenda u planinarskom domu. Zadnje predavanje u našoj školi na temu Speologija u izvedbi predsjednika počinje.. (M)Učenici pažljivo slušaju i upijaju ki spužve. Nakon toga primjena teorije u praksi. Šetnjom (naravno) krećemo iz doma u špilju Lilušu, ali prije ulaska u špilju ide fotka da se zna da smo i mi bili tu. :)

FA

Na samom ulazu u špilju provjera opreme i sigurnosti, za to je bio zaslužan barba Viktor. Spust u špilju je bio malo strašan, ali ubrzo strah je prerastao  u oduševljenje iako je teren bio sklizak.

DFSDF

Izlazimo iz špilje i brzim korakom planinarskom stazom idemo prema domu prije nego nas uvati kiša koja se spremala na vrhu..

Da se tradicija ne bi prikinila i roštilj se sprema.

pp5

Aliii prije toga moramo utvrditi gradivo Prve pomoći... Na dekici blizu vatrice vježbamo kako postupiti u slučaju prijeloma uslijed pada i stavljanje tijela u bočni položaj.

pp4

Ni to nije sve... "Nema roštilja dok ne napravimo improvizirano nosilo od zamki", predsjednik će ozbiljno. Svi polaznici vade iz ruksaka zamke i ujedinjujemo snage.

pp2

Iskusni članovi uzimaju stvar u svoje ruke dok školarci pokušavaju povatat sve konce ( odnosno zamke ). Potrajalo je, ali se na kraju isplatilo. Nakon roštilja, krećemo "puni" na zadnje dvije  vježbe spašavanja i potrage.

pp3

Uz smijeh i šale "unesrećenih" na nosilu, uspili smo ih vratiti u topli dom žive i zdrave.

pp1

Na kraju vježbi rezime što bi mogli popraviti da što bolje izvedemo spašavanje ako ( ne daj Bože) bude potrebe za tim.

Za kraj ponavljamo čvorove i pomažemo jedni drugima da savladamo ono što nas čeka  na završnom ispitu. U ime školaraca ovim putem se zahvaljujem svim članovima PD Promina i "vanjskim suradnicima" na suradnji, pomoći i prenesenom znanju koje smo stekli u školi. Nadamo se da ćemo ispuniti vaša očekivanja na ispitu. :)

tekst: Tea Radeljak
foto: Tom Samotnjak